B&C 15NBX100 8 Ohms B-Stock
B-Stock with Full Warranty
Return that may have slight traces of use.
B&C 15NBX100 8 Ohms - Woofer; Power handling: 1000 W RMS, 2000 W peak; Cone diameter: 15"; Voice coil: 4"; Impedance: 8 ohms; Sensitivity: 97 dB/W; Resonance frequency: 36 Hz; Diaphragm material: Paper; Magnet material: neodymium; Frequency response: 35 - 1500 Hz; Dimensions (W x H x D): 393 x 393 x 179 mm; Weight: 9.55 kg
  • Available since April 2026
  • Item number 643868
  • Sales Unit 1 piece(s)
  • Impedance 8 Ohms
  • Load Capacity 2000 W